You are currently viewing Kapselkohvimasin vs täisautomaatne kohvimasin. Mis neid eristab?

Kapselkohvimasin vs täisautomaatne kohvimasin. Mis neid eristab?

Iga kohvisõltlase huulil on küsimus: kas parem on osta täisautomaatne kohvimasin või kapselkohvimasin (tuntud ka kui kapslimasin)?

Meile kõigile meeldib minna oma lemmikkohvikusse tassitäit kohvi jooma, kuid aina enam on eestlased otsustanud osta kohvimasin oma koju. Põhjuseid mitmeid – soovitakse nautida suurepärast kohvi oma kodus, kui kohvimasin on kodus, on see hästi mugav ja käepärane jne. Ja olgem ausad, mängu tuleb ka hinnaküsimus. On ju lõppude lõpuks soodsam pikas perspektiivis juua kvaliteetkohvi kodus võrreldes igapäevase kohviku külastusega. Loomulikult ei pea sa nüüd täiesti loobuma kohvikutes käimisest, kuid oluline kokkuhoiu punkt on kindlasti kohvimasina koju ostmine.

Milline kohvimasin osta?

Kui oled selle otsuse teinud, et kohvimasin koju osta, pead tegema olulise valiku. Kas valida automaatne või poolautomaatne kohvimasin? Või lihtsam kapselkohvimasin? Seda ei ole lihtne otsustada. Kohvimasina ostmine ei ole ju nagu poest piima toomine, et teed seda mitu korda nädalas. Kohvimasina ost on ikkagi pikaaegne investeering. Seetõttu olemegi järgnevalt välja toonud kapselkohvimasinat ja täisautomaatset kohvimasinat iseloomustavad peamised tegurid.

Kas osta täisautomaatne kohvimasin või kapselkohvimasin?

Turul on nii palju erinevaid kodukohvimasinaid. Neil, kellel pole kohvimasina kasutamise kogemust, võib olla raske otsustada, milline kohvimasin on enda koju parim. Võib-olla soovid midagi lihtsat, automaatset ja tõhusat või vastupidi midagi, mis võimaldab sul rohkem kontrolli kohviteo üle?

Kaks levinuimat tüüpi, mille vahel valikut tehakse, on kapselkohvimasin ja täisautomaatne kohvimasin. Järgnevalt vaatamegi nende eeliseid ja miinuseid.

Kapselkohvimasin​

Kapselkohvimasina eelised

 • Kohv valmib kiirelt.
 • Puhastamine on minimaalne.
 • Neid on lihtne kasutada.
 • Enamik mudeleid võtavad vähe ruumi.
 • Väga ökonoomsed ehk kulutavad vähe elektrienergiat.
 • Valikus on suur valik erinevaid kohvikapsleid (kange, mahe, kofeiinivaba, maitsestatud jne).
 • Oluliselt soodsam kui täisautomaatne kohvimasin.

Kapselkohvimasin Cafissimo COMPACT

Kapselkohvimasina puudused

 • Kapslite kasutamise ilmsed puudused on kapslid ise ja nende keskkonnamõju.
 • Kapselkohvimasinas saab kasutada vaid tootja poolt soovitatud brändi kohvikapsleid.
 • Kui sul on leibkond, kus juuakse iga päev palju kohvi, siis kapselkohvimasina ostmisel tuleb arvestada päris suure lisakuluga.

Kui sul on vähe aega ja vajad kiiret viisi kofeiini manustamiseks, suudab kapselkohvimasin kindlasti kvaliteetset kohvi minimaalse vaevaga valmistada. Kuid paljude kohvigurmaanide sõnul on täisautomaatsest kohvimasinast värskelt jahvatatud tassikest kohvi raske ületada.

Täisautomaatne kohvimasin​

Täisautomaatse kohvimasina eelised

 • Mugavus – täisautomaatne kohvimasin võimaldab säästa aega ja vaeva. Sa ei pea olema kohviekspert. Lihtsalt vajuta nuppe ja naudi kohviku kvaliteediga kohvi mugavalt oma kodus.
 • Rohkem valikuvabadust – kui soovid ühe nupuvajutusega erinevaid kohvisid, on see täisautomaatse kohvimasinaga täiesti võimalik. Olgu selleks cappuccino, latte või macchiato – täisautomaatne kohvimasin saab selle tööga kiiresti ja täiuslikult hakkama.
 Kohvimasin Kohvimasin Dr.Coffee M12 Big Plus 1
 • Suurepärased funktsioonid – täisautomaatne kohvimasin on varustatud paljude funktsioonidega, nagu reguleeritav kohviveski, piimavahustaja, kohvi doseeringute muutmine ja automaatne puhastus. Kohviubade jahvatuse peensuse reguleerimisega veski olemasolu annab sulle võimaluse kohvi kanguse muutmiseks.
 • Kohvi kvaliteet – täisautomaatne kohvimasin on programmeeritud valmistama kohvi vastavalt eelseadistatud spetsifikatsioonidele. See tähendab, et vigadeks pole ruumi, kuna kohvi tõmbamise kvaliteet on ühtlane olenemata sinu oskustest kohvi valmistamisel.
 • Värskuse säilitamine – täisautomaatne kohvimasin on varustatud sisseehitatud veskiga, mis võimaldab jahvatada soovitud kohvi jaoks kohviube  täpselt eelnevalt määratud koguse.

Täisautomaatse kohvimasina puudused

 • Mõne kohvimasina puhul on puhastamine keeruline ja vajab sagedasemat hooldust.
 • Automaatsed kohvimasinad on tihtipeale ehituselt suuremad ja kulutavad rohkem elektrienergiat kui kapselkohvimasinad.

Kohvimasina valik võib olla hirmutav. Pakutakse tohutult palju erinevaid mudeleid, mis teevad erinevat tüüpi kohvijooke. Kui sa pole kindel, millist kohvimasinat soovid osta, vaata ülaltoodud soovitusi. Kui soovid kiirust ja mugavust siis vali kapselkohvimasin. Kui tahad kontrolli kohvi valmistamise protsessi üle ja soovid sama masinaga erinevaid jooke valmistada siis vali täisautomaatne kohvimasin. Enne kohvimasina valimist mõtle läbi, mida soovid ja veendu, et ost sulle sobiks.

Kas oled valmis tegema oma kodus kohvi, mis sarnaneks baristade poolt valmistatule? Leia meie suurepärane täisautomaatsete kohvimasinate valik siit!