You are currently viewing Kapselkohvimasin – suurepärase maitseomaduste ja kõrge kvaliteediga kohv sinu tassis

Kapselkohvimasin – suurepärase maitseomaduste ja kõrge kvaliteediga kohv sinu tassis

Kapselkohvimasin võimaldab kuuma ja maistva kohvi valmistamiseks kasutada spetsiaalseid kohvikapsleid. Kuivõrd kohvikapslid on õhukindlad ja sisaldavad värskelt jahvatatud naturaalset oakohvi, siis üks kohvikapsel annab sulle alati tassitäie suurepärase maitseomaduse ja kõrge kvaliteediga joogi.

Kapselkohvimasinaga valmistatud kohvi suurim pluss on see, et iga kord valmib kindla kvaliteediga kohv, mis tähendab, et ka oskamatutes kätes valmib väga hea jook.

Kuivõrd kohvikapslid visatakse peale kasutamist ära, siis jääb kasutaja jaoks ära kohvipaksuga tegelemine ja kohvijääkide konteineri pesemine.

Kapselkohvimasin on säästlik

Kapselkohvimasin on oluliselt energiat säästvam ja kulutab 1 kohvi valmistamiseks kuni 3 korda vähem elektrienergiat võrreldes automaatse espressomasinaga.

TCHIBO Cafissimo kapselkohvimasinad on varustatud energiasäästu süsteemiga, mis lülitab masina välja juba 7 – 9 minutit peale kohvi valmistamist.

Kapselkohvimasin on soodsam kui espressomasin

Võrreldes automaatse espressomasina tootmisega on kapselkohvimasina tootmine oluliselt vähem ressurssi kulutav ning seetõttu on kapselkohvimasina hind espressomasinaga võrreldes kordades soodsam.

Kui kapselkohvimasina hind jääb reeglina 50 – 100 euro vahele, siis korralikud kodukasutusse mõeldud automaatsed espressomasinad maksavad 500 – 1500 eurot. Järelikult jääb kapselkohvimasina ostjal üle 400 – 1400 eurot kohvikapslite ostmiseks.

Kapselkohvimasinad on töökindlad

Erinevalt espressomasinast on kapselkohvimasinas tunduvalt vähem liikuvaid osi. Näiteks puudub kapselkohvimasinal kohviveski, kohvipress ja paljudel mudelitel ka jäätmekonteiner.

See tagab olukorra, kus kapselkohvimasin on märgatavalt töökindlam kui automaatne espressomasin ja vajab ka vähem hooldust.

Kapselkohvimasin on vaikne ja võtab vähe ruumi

Kapselkohvimasina suurepäraseid omadusi on kompaktsus ja vaikne kohvi valmistamine. Kuivõrd masin võtab vähe ruumi, siis mahub ka kõige väiksemasse kööginurka.

Automaatses espressomasinas oleva lärmaka kohviveski puudumine kapselkohvimasinas tähendab mugavat ja vaikset kohvi valmistamist. Pane lihtsalt kohvikapsel masinasse, vajuta nuppu ja naudi suurepärast kohvi.

Kapselkohvimasinat on väga lihtne kasutada ja kohv valmib kiiresti

Kapselkohvi valmistamise eeliseks on selle lihtsus ja valmistamise aeg, sest kõik toimub väga kiiresti. Suurepärase kohvi valmistamiseks pead tegema ainult mõned liigutused:

 • aseta kohvikapsel masinasse
 • vajuta soovitud programmi.

Ja nüüd on sul käes kõige värskem, maitsvam ja aromaatne jook mille valmistamisele kulus alla 1 minuti.

Tänu TCHIBO Cafissimo kolmesurvelisele keetmissüsteemile valmistatakse erinevad joogid individuaalse survega ja see võimaldab saada suurepärase maitsebuketi ja aroomiga jooke.

Vajalikke sätteid (rõhk, veekogus, temperatuur) juhitakse TCHIBO Cafissimo kapslikohvi masinas erinevate nuppude abil.

 • Espresso – kõrgsurve (valge nupp) 14 – 30 sek. Kogus ~ 40ml.
 • Caffè Crema – keskmise rõhuga (kollane nupp) 35 – 40 sek. Kogus ~ 150ml.
 • Tee – keskmise rõhuga (kollane nupp) 35 – 40 sek. Kogus ~ 150ml.
 • Filterkohvi – vähese rõhuga (sinine nupp) 70 – 80 sek. Kogus ~ 150ml.

Kapselkohvimasinad võimaldavad valmistada erinevaid kohvijooke

Kapselkohvimasinad võimaldavad valmistada erinevatest kohviubadest tehtud musta kohvi, espressot ja piimaga kohvijooke.

Erinevad kapslikohvimasinate mudelid võimaldavad valmistada ka muid kapslites müüdavaid jooke. Näiteks saab valmistada ka selliseid jooke nagu:

 • kofeiinivaba kohv
 • viljakohv
 • tee ja jäätee
 • kakao
 • puljong

Mida kapselkohvimasinat valides tähele panna?

Jälgi, et masinale on saadaval sobiv valik jooke

Kuivõrd kohvikapslid sobivad üldjuhul ainult sama tootja kapselkohvimasinaga siis masinat valides veendu, et on olemas ka sulle vajalik sortiment.

Enamik masinatest piima ei vahusta

Kapselkohvimasinat ostes tasub tähele panna, et enamik masinatest piima ei vahusta. See on tingitud sellest, et enamike kapslimasinate boilerisüsteem ei suuda piima vahustamiseks vaja mineva survega auru toota.

NB! Päikesekohv on ainus ettevõte Eestis, mis müüb naturaalse piimaga töötavat ja ühe nupuvajutusega piimakohvi valmistavat kapselkohvimasinat TCHIBO Cafissimo Latte.

Kohvimasina kohviosa ja boiler vajavad aeg-ajalt puhastamist

Iga kohvimasin vajab aegajalt puhastamist ja sealhulgas ka kapselkohvimasin. Kare vesi võib ummistada sinu masina boileri ja seepärast eemalda masinast katlakivi automaatse pesuprogrammiga ja vastava puhastusainega.

Kohvi valmistusossa võib ladestuda kohvõli, mis samuti vajab aeg-ajalt puhastamist spetsiaalse pesuainet sisaldava pesukapsliga. Odavamates kapselkohvimasinates puudub pesuprogramm ja tootja ei paku pesukapsleid.

Meie pakutavad kapselkohvimasinad