You are currently viewing Kohvikapslid – kiire elurütmi lahutamatu osa

Kohvikapslid – kiire elurütmi lahutamatu osa

Kohvikapslid – kiire elurütmi lahutamatu osa

Paljud meist on harjunud alustama oma päeva tassi kohviga. Kaasaegne elurütm ei jäta aga alati aega joogi valmistamise rituaaliks ning kiire kohvi valmistamise ja doseerimisega seotud probleemide lahendamiseks leiutati kapselkohvimasin. Tänapäeval müüakse selliseid seadmeid tohutul hulgal. Lihtne ja hõlpsasti kasutatav kapslitega kohvimasin sobib suurepäraselt koju, kontorisse, väiksemasse kohvikusse ja muudesse avalikesse kohtadesse. Peaasi, et te ei pea teadma joogi valmistamise saladusi, sest piisab, kui lülitada seade sisse, kontrollida vett, seejärel lihtsalt sisestada kapsel ja vajutada nuppu “Start”. Olenevalt kapslimasina ja kohvikapsli tüübist saate teha klassikalise kuldse vahuga espresso, kohviku kvaliteediga musta kohvi ehk caffe crema või filtrikohvi.

Kapselkohvimasin eile ja täna

Kapselkohvimasina leiutas Eric Favre aastal 1978. Aasta hiljem ilmusid seadme esimesed mudelid. Nende omadused ei olnud aga kaugeltki ideaalsed. Seda tüüpi kohvimasinaid kasutati laialdaselt 80ndate lõpus ja mõned mudelid läksid seeria tootmisse. Tänapäeval tegutseb mitukümmend suurt kapselkohvimasinate tootjat, kes toodavad korraga nii seadmeid ise kui neile sobivaid kapsleid. Seadmete tehnoloogiat täiustatakse pidevalt. Kaasaegsed mudelid on hämmastava funktsionaalsusega, nad suudavad mõne sekundiga ise kohvi valmistada ning joogi kvaliteet ei jää sugugi alla professionaali valmistatud kohvi maitsele.

Kuidas valmib kohvi kapselkohvimasinas?

Kapselkohvisüsteemid erinevad tavalistest kohvimasinatest selle poolest, et kogu kohviubade ettevalmistamise protsess – kohviubade jahvatamine, doseerimine ja kapslisse pressimine toimub tehases. Tuleb lihtsalt avada seadme kaas, panna kapsel sisse ja vajutada nuppu.

Joogi valmistamisel torgatakse seadmesse pandud kapslisse augud ja saadud august lastakse läbi 15-19 baarise rõhu all kuum vesi. Kohv valmib hetkega, mõne sekundi jooksul.

Tähtis! Pärast kohvi valmistamise lõpetamist ei pea seadet pesema – lihtsalt võtke kasutatud kapsel välja ja võite koheselt valmistada uue kohvijoogi.

Kapselkohvimasinate eelised

Tänu tehasepakendile püsib kohvi kvaliteet kapslis kaua ja alati ühtlaselt kõrge. Kuid see pole kaugeltki seadme ainus eelis. Kapselkohvimasinad on ideaalne lahendus neile, kes soovivad kiiresti ja probleemideta kohvi valmistada. Siin on vaid mõned kapsliseadmete positiivsed omadused: vaikne töö, äärmiselt lihtne kasutusmugavus, pole vaja vahetada filtrit, nagu tavalise filterkohvimasina puhul ega pesta kohvipaksu sahtlit nagu automaatse espressomasinaga. Püsivalt stabiilse ning kõrge kvaliteediga kohv valmib hetkega ja seade eeldab vaid minimaalset puhastus- ja hooldusvajadust. Kapsel on õhukindel, et kohv ei kaotaks oma maitse ning aroomi omadusi ka pikemal seismisel. Seade on ökonoomne ning kompaktne ja erinevalt traditsioonilistest kohvimasinatest mahuvad need masinad ka kõige väiksemasse kööki. Oluliselt soodsam hind võrreldes tavalise automaatse espressomaisnaga.

Kõik meie e-poes pakutavad kohvikapslid leiad siit »