You are currently viewing Kohvipadjad ja kohvikapslid– kumba eelistada?

Kohvipadjad ja kohvikapslid– kumba eelistada?

Kohvipadjad ja kohvikapslid on suurepärane leiutis neile kohvisõpradele, kes soovivad valmistada kohvi vaid ühe portsjoni kaupa. Mõlemad sisaldavad ca 6 kuni 8 grammi eelnevalt jahvatatud ja doseeritud kohvi, millest piisab ühe tassi kohvi valmistamiseks

Kuivõrd üsna tihti esitatakse meile küsimus „Kas kohvipadjad ja kohvikapslid on erinevad asjad ja millist neist eelistada?“, siis selles postituses vaatamegi mõlemat veidi lähemalt.

Mis on kohvipadjad?

Kohvipadjad on oma olemuselt teepakikesele sarnased väikesed kohviga täidetud kohvifiltrid, mis on mõeldud kasutamiseks spetsiaalsetes padjakohvi tegemiseks mõeldud kohvimasinates. Kohvipadjas olev kohv on kahekihilise (ja enamasti loodussõbraliku) filterpaberi sees.

Kohvipatjade nimetus tuleneb eelkõige sellest, et nad on ümara padja kujuga ning nad on pakendatud filterpaberisse. Üks kohvipadi sisaldab tavaliselt ca 6-8 grammi kvaliteetset filterkohvi.

Esialgne süsteem loodi 2001. aastal Hollandis ja tänaseks päevaks on tegu üle maailma levinud tootega.

Millistes kohvimasinates saab kohvipatju kasutada?

Kohvipatjade kasutamiseks peab sul olema spetsiaalne padjakohvi masin. Igaks juhuks vajab mainimist ka see, et ühest kohvipadjast saad ühe tassi kohvi ja peale kasutamist tuleb padi käsitsi eemaldada.

Maailmas on väga palju erinevaid padjakohvimasinate valmistajaid ja kasutajate rõõmuks sobivad erinevate brändide kohvipadjad ka teiste brändide masinates kasutamiseks. On küll üks erand ja selleks on Zinzino kohvipadjad, mis sobivad kasutamiseks ainult Zinzino kohvimasinates.

Veel üks asi, mida tähele tasub panna, on see, et kohvipatju on soovitatav kasutada madalsurvega kohvimasinates. Kui patju kasutada kõrgsurvega masinates, siis võib sealt tulev liialt kõrge rõhk padja purustada.

Kohvipatjade eelised

 • Iga padi sisaldab ühe tassi jagu filterkohvi, mistõttu kohvil on alati ühtlane kvaliteet;
 • Poodides olev kohvipatjade valik on suur. Muuhulgas saab vastavalt maitsele valida nt araabika, robusta, maitsestatud, kofeiinivabade jms kohvipatjade vahel;
 • Kohvipadjad on looduses lagunevad;
 • Neid on lihtne kasutada;
 • Hind on üsna mõistlik (ca 10-20 senti tass)

Kohvipatjade puudused

 • Erinevalt kohvikapslitest tuleb kohvipatju masinast käsitsi eemaldada;
 • Kohvipadja filterpaberi sarnane materjal laseb kohvil vabalt hingata, mistõttu padjas sisalduv kohv ei ole nii värske kui õhukindlas kohvikapslis olev kohv;
 • Peale pakendi avamist hakkab kohvipadja sees olev kohv kohe aeguma

Mis on kohvikapslid?

Erinevalt kohvipatjadest on kohvikapslid suletud ja õhukindlad, sisaldavad värskelt jahvatatud oakohvi ning oma suletud ümbrise tõttu ei kaota oma värskust. Seega saad alati värske ning kindla kvaliteediga maitsva kohvi igal kasutuskorral.

Millistes kohvimasinates saab kohvikapsleid kasutada?

Kohvikapsleid saab kasutada ainult ette nähtud kapselkohvimasinates. Siinkohal tasub silmas pidada, et üldjuhul ei sobi erinevate brändide kapslid teiste brändide kohvimasinatesse.

Lisaks tuleb mainida veel ka seda, et kõiki erinevate brändide kohvikapsleid ei pruugi toidupoodides olemas olla, mistõttu tasub neid kapselkohvimasina müüja käest küsida.

Siinkohal on paslik esile tuua seda, et erinevalt paljudest teistest ettevõtetest müüb Päikesekohv Eestis naturaalse piimaga töötavat ja ühe nupuvajutusega piimakohvi valmistavat kapselkohvimasinat TCHIBO Cafissimo Latte.

Kohvikapslite eelised

 • Erinevalt kohvipatjadest, mis sisaldavad filterkohvi, sisaldab iga kapsel kindlat kogust värskelt jahvatatud kohvi. See tagab sinu tassis olevale kohvile värske maitse igal korral;
 • Kui padjamasinatest tuleb kasutatud kohvipadi reeglina alati käsitsi eemaldada, siis parimad kapslimasinad koguvad 4-8 kasutatud kapslit vastavasse kogumissahtlisse ja  sealt on neid lihtne eemaldada.
 • Saad valmistada erinevaid kohvijooke;
 • Hind on soodne (tassi hind ca 25-35 senti);

 Kohvikapslite puudused

 • Pead veenduma, et ostetud kapslid sobivad sinu kapselkohvimasinas kasutamiseks

Meie e-poes pakutava kohvikapslite täieliku valiku leiad siit »

Miks on kohvikapslid paremad kui kohvipadjad?

Suurim erinevus seisneb kohvi värskuse tagamises. Nimelt: kui kohvipadja filterpaberi sarnane materjal laseb kohvil vabalt hingata, siis kohvikapslites olev kohv säilitab värskuse ja parimad maitseomadused.

Peale pakendi avamist hakkab kohvipadja sees olev kohv kohe aeguma, samas on kohvikapslid õhukindlat suletud, mistõttu neil seda probleemi ei ole. See on ka peamine põhjus, mis kapselkohvimasinad on märgatavalt populaarsemad kui padjakohvi masinad. Kaasajal toodetakse juba professionaalseid kohviku kapselkohvimasinaid suures koguses värske ja aromaatse kohvi valmistamiseks.

Lisaks: kui varem toodi esile kohvipadja looduses lagunevat ümbrist, siis tänaseks suudavad tuntumad tootjad pakkuda taaskasutatavtest materjalidest kohvikapsleid.

Kokkuvõtteks: kohvipadjad vs kohvikapslid

Suures osas on see maitse küsimus, kas kasutada kohvikapsleid või kohvipatju. Neile, kes eelistavad värsket jahvatatud naturaalset oakohvi, millel on alati kõrge kvaliteet, sobivad kohvikapslid.

Juhul kui aga oled filterkohvi austaja ja kohvi värskus niivõrd suurt rolli ei mängi, siis võivad sulle ka kohvipadjad sobida.