You are currently viewing Miks ja kuidas puhastada täisautomaatset espressomasinat? Osa 1.

Miks ja kuidas puhastada täisautomaatset espressomasinat? Osa 1.

Aeg, mille panustad oma täisautomaatse espressomasina puhastamisele, on igati seda väärt. Vaid nii saad olla kindel, et võtad oma kohvimasinast maksimumi ja pakud endale suurepärast kohvielamust.

Paljudele tundub, et kohvimasina puhastamine on keerukas protsess. Tegelikult see nii ei ole, kui hooldad kohvimasinat korrapäraselt. Seepärast olemegi kirjutanud alloleva juhise. Siit saad sa vaadata, milline on igapäevane, -nädalane ja -kuine kohvimasina hooldus. Mõistes, miks on regulaarne espressomasina puhastamine vajalik, oled teinud tubli sammu selles suunas, et nautida maitsvaid espresso- ja piimapõhiseid jooke pikki aastaid.

Loe seda artiklit, et saada teada, kuidas oma kohvimasina hooldus lihtsaks teha.

Miks on vaja teha kohvimasinale hooldus?

Parima maitsega kohv valmib puhaste seadmetega. Regulaarsest puhastamisest ja hooldusest sõltuvad sinu espressomasina valmistatud jookide maitse ning masina üldine eluiga ja funktsionaalsus.

Kohvi kvaliteet

Korralikult puhastatud espressomasin tagab, et kohv maitseb kõige paremini ning on vaba vananenud kohviõli kibedast ja ebameeldivast maitsest. Kui oled pikka aega oma kohvimasina hoolduseta jätnud, hakkavad sinu espressomasina sisemust vooderdama vananenud jäägid, mis mõjutavad oluliselt värskelt valmistatud kohvi maitset.

Kohv on oma olemuselt väga õline aine. Aja jooksul kogunevad kohviõlid sinu kohvimasinasse, moodustades rääsunud jäägi. See jääk põhjustab halvasti hooldatud kohvimasinas kibeda lõhna.

Kuid muret ei tule tunda lihtsalt ebameeldiva lõhna pärast. Kui lased rääsunud õlil tekkida, ummistavad need jäägid sinu kohvimasina sees olevad filtrid ja torud ning põhjustavad häireid espressomasina töös.

Miks ja kuidas puhastada täisautomaatset espressomasinat? Osa 1. 2 „Kvaliteetsed kohvioad on parima kohvi aluseks“

 

Hügieen

Kui sa oma espressomasina hooldust ei tee regulaarselt, koguneb rääsunud kohviõli, mis võib tekitada isegi terviseprobleeme.

Regulaarne kohvimasina puhastus tagab selle töökindluse

Regulaarne kohvimasina puhastamine ja katlakivi eemaldamine aitavad sinu täisautomaatsel espressomasinal järjepidevamalt kvaliteetset kohvi valmistada ja pikendavad selle kasutusiga.

Mida on vaja kohvimasinas puhastada?

3 asja, mis võivad sinu espressomasinat kahjustada, on järgmised:

  1. kohviubade õlid
  2. piimajäägid
  3. katlakivi

Kõigi nende jääkide ladestumist sinu kohvimasinas saab regulaarse hooldusega vaos hoida.

3 elementi, millele tuleb regulaarselt tähelepanu pöörata, on järgmised:

  1. kohvipressi puhastamine vastava pesutabletiga,
  2. komponendid, mis puutuvad kokku piimaga (näiteks piimavahustaja) puhastamine
  3. kohvimasinast korrapäraselt katlakivi eemaldamine.

Miks on espressomasina puhastamise regulaarsus oluline?

Täisautomaatse kohvimasina mugavus on kasutamise lihtsus. Vajutad nuppu ja kohvimasin teeb kõik sinu eest ära.

Tõenäoliselt oligi just see kohvimasinat ostes ahvatlev – pole segadust, ei mingit kära. See kohviubade regulaarne ringlus jätab aga maha kohviubade õlid ja prahi, mis võivad kiiresti koguneda ja tekitada ummistusi.

Lisaks masina kohvi ja espresso valmistamisele meeldib paljudele piima kasutamise võimalus piimapõhiste jookide valmistamiseks. Kas pole mitte tore alustada oma päeva imemaitsva cappuccino või lattega. Piimakomponentide puhastamine vastava puhastusainega on väga oluline. Puhastamata jätmise korral ummistavad piimajäägid toru või voolikud ja mis veelgi olulisem, võib see põhjustada kahjulike bakterite kasvu.​

 “Täiuslikud piimajoogid tagab puhas kohvimasin.“  Kohvimasin WMF1100S displei

 

Viimaks – sinu kohvimasina peamine koostisosa on vesi. Vee soojendamisel ladestub katlakivi. Katlakivi poolt ahenenud torud mitte ainult ei aeglusta kütteprotsessi, nõudes rohkem energiat, vaid võivad isegi põhjustada masina rikke. Katlakivi mõjutab negatiivselt ka kohvi enda maitset.

 

Nüüd, kui sa oled aru saanud, kui oluline on täisautomaatse espressomasina puhastamine, oled valmis edasi liikuma ning uurima, mida ja kui tihti puhastada tuleb. Loe järgmist artiklit, et leida vajalikud hooldustööd. Mõningaid ülesandeid saab täita vastavalt vajadusele, mõni on kord nädalas, teine ​​kord kuus ja harvemgi.

Loe kohvimasina hoolduse kohta siit!