You are currently viewing Kuidas erineb kohvimasina katlakivi eemaldus kohvimasina hooldusest?

Kuidas erineb kohvimasina katlakivi eemaldus kohvimasina hooldusest?

Aastakümneid tagasi oleksid olnud tänapäevased üsna tavalised kohvimasinad täielikud maailma imed. Vaid kerge ubade valamine, pisut vett ning üks nupuvajutus ja naudidki tassi (või mitut) värsket kuuma kohvi. Ilma selle hädavajaliku köögitarvikuta elaksime kõik süngemas ja loiumas maailmas. Kas pole?!

Kuid vaatamata sellele, mida meie kohvimasinad meile iga päev annavad, ei suuda me oma masinatele alati nii hästi tähelepanu pöörata. Kõige pühendunumad kohvifanaatikud võivad oma kohvimasinate eest korralikult hoolt kanda nädalaid, kuid või isegi aastaid. Samas ise teadmata, et kohvimasina katlakivi eemaldus ja kohvimasina hooldus on kaks erinevat asja. Seetõttu on kahe olulise meetodi – kohvimasina katlakivi eemaldamise ja puhastamise erinevuse mõistmine esimene samm parima võimaliku maitsega kohvi nautimiseks ning kohvimasina tipptasemel töötamiseks veel aastaid.

Kohvimasina katlakivi eemaldus vs kohvimasina hooldus

Kohvihuviliste seas levinud eksiarvamus on, et kohvimasina regulaarne hooldus ja kohvimasina katlakivi eemaldamine on sama asi. Kuid puhastamine ja katlakivi eemaldamine on erinevad protsessid, mis lahendavad kohvi valmistamisel erinevaid võimalikke probleeme. Maitsva ja kuuma kohvi nautimiseks on oluline mõista, mis vahe on kohvimasina puhastamisel ja kohvimasina katlakivi eemaldamisel ning kuidas mõlemat teha.

 Kohvimasin-Tchibo-coffee-machine Kohvimasin Tchibo Esperto Black 2

 

Vaid õigesti hooldatud kohvimasin valmistav parimat kohvi!

 

Mida tähendab kohvimasina katlakivi eemaldamine?

Tass kohvi koosneb peaaegu 99% ulatuses veest, mistõttu on see hea kohvi valmistamisel üks tähtsamaid elemente. Kogu vesi sisaldab mineraale, nagu kaltsium ja magneesium, mis läbivad sinu kohvimasinat ja kogunevad lõpuks katlakivina masina küttekehale. Vee kvaliteet on oluline kohvi maitsele ja kare ehk mineraalide rikas vesi või lühendada teie kohvimasina eluiga. Katlakivi kohvimasinas

 

Kohvimasina katlakivi eemaldamine on protsess, mis eemaldab sellesse kogunenud mineraalid. Vesi, mida peetakse “karedaks”, kahjustab kohvimasinaid veelgi, kuna see sisaldab suuremat protsenti nendest mineraalidest. Kuna masina kütteelemente pole näha, võib kuudepikkune mineraalide kogunemine eksisteerida sinu enese teadmata.

Mis juhtub, kui sa ei eemalda oma kohvimasinast katlakivi?

Mineraalide kogunemine mõjutab sinu kohvimasina boilerit negatiivselt, mõjutades seeläbi ka kohvi mitmel viisil.

  • Kui vesi ei saavuta oma optimaalset keetmistemperatuuri, on võimatu kohviubadest täielikku maitset eraldada.
  • Mineraalide kogunemise tõttu tekkinud katlakivi võib ummistada veevoolu ja kui seda ei eemaldata, võib masin töötamise lõpetada.
  • Kohv ei ole nautimiseks piisavalt kuum.

Nii et kui kohvimasina katlakivi eemaldamisest on juba mõnda aega möödas või sa pole kunagi oma espressomasinast katlakivi eemaldanud, jood tõenäoliselt vähem maitsvat ja leigemat kohvi. Ja seda isegi siis, kui sinu kohvimasinal ei ole silmnähtavaid talitlushäireid. Kumbki väljavaade pole sulle ega sinu kohvimasinale eriti hea.

Kuidas kohvimasinast katlakivi eemaldada?

Katlakivi eemaldamiseks kohvimasinast on ainuõige viis spetsiaalsete katlakivi eemaldusvahendite kasutamine. Vaid need on loodud selleks, et eemaldada kuuma vee paakidest ja kohvimasina komponentidest kõige tugevam katlakivi ilma seadmeid kahjustamata, säilitades seeläbi ka kohvimasina optimaalne töötamine. Lihtsalt kasuta toodet vastavalt selle kasutusjuhendile ning kohvimasina poolt antavatele juhistele ja võid kindel olla, et sinu kohvimasin vabaneb täielikult katlakivist ning valmistab maitsva ja kuuma kohvi.​

Katlakivi eemaldamiseks kasuta vaid kvaliteetseid vahendeid!  Katlakivieemaldaja Profi 250ml

Mis on kohvimasina puhastamine?

Kohv on oma olemuselt väga õline aine. Aja jooksul kogunevad kohviõlid sinu masinasse, moodustades rääsunud jäägi. Isegi parimate kohviubade või kõige uuema kohvimasinaga on määrdunud masinaga head kohvi võimatu valmistada. Kohvimasina puhastamine eemaldab kogunenud jäägid ja tagab, et sinu kohv on alati värske maitsega.

Mis juhtub, kui sa oma kohvimasinat ei puhasta?

Kui sa jätad oma kohvimasina puhastamata, avaldavad ülal mainitud jäägid sinu kohvile mõningaid soovimatuid mõjusid:

  • Kohvile tuleb mõru maitse.
  • Kohv ja kohvimasin hakkavad kibedalt lõhnama.
  • Kohvijäägid võivad põhjustada ummistusi, mis võivad muuta masina kasutuskõlbmatuks.

Loe kohvimasina puhastamise kohta pikemalt siit!

 

Kohvimasina puhastamisel ja katlakivi eemaldamisel on oma sarnasused, kuid ka mitmed erinevused. Mõlemad mõjutavad kohvimasina sisemist tööd, aitavad tal parimal viisil töötada ja mõlemad vabastavad masina soovimatust ainest. Kuid oluline on mõista, et on vahe kohvimasina katlakivi eemaldamise ja selle puhastamise vahel. Mõlemad protseduurid on vaja ette võtta, et kohvimasina eluiga oleks maksimaalselt pikk ja ta saaks võimalikult kaua parema maitsega kohvi valmistada.

 

Kui soovid nõu või lisainfot, võta meiega julgelt ühendust!

Leia kõik meie professionaalsed kohvimasinad meie e-poest!