You are currently viewing Millist kohvimasinat osta? – 8 küsimust, mida eelnevalt endale esitama peaksid

Millist kohvimasinat osta? – 8 küsimust, mida eelnevalt endale esitama peaksid

Üks Päikesekohvi peamistest tegevusaladest on erinevate kohvimasinate müük. Juhul kui oled oma kontorisse või kohvikusse uut kohvimasinat valimas, aga raske on otsustada, millist kohvimasinat osta, siis meie kogenud klienditeenindajad annavad sulle kindlasti kasulikku nõu.

Tänases postituses toongi välja kaheksa peamist küsimust, mida enne kohvimasina ostule mõtlemist läbi peaksid mõtlema. Leia neile vastused ja otsustamine muutub oluliselt lihtsamaks.

#1 Millist kohvimasinat osta?

Selle küsimuse vastus sõltub eelkõige sellest, missuguseid kuumi jooke sinu kontoris eelistatakse? Kaasaegsel töökohal on kohvi kui esmane „inimõigus“ ja mida rohkem töötajaid sinu kontoris on, seda erinevatele maitse eelistustele ja ootustele peab kohvimasin vastama.

Seega mõtle läbi, kas sinu kontoris olev kohvimasin peaks suutma teha ainult musta kohvi või sellele lisaks ka piimaga kohvijooke, teed või hoopis kakaod? Või hoopis kõiki eelpoolnimetatud jooke?

Kontorites enim levinud kohviubadega töötavad kohvimasinad on kas naturaalse piimaga kohvijooke valmistavad täisautomaatsed espressomasinad või vending tüüpi kuumajoogi automaadid.

Eraldiseisvad vending automaadid töötavad reeglina piimapulbriga, aga võimaldavad samas ka valida suuremat hulka erinevaid jooke nagu kakao, puljong, mustikajook jne.

Arvestades sellega, et kohvikapslite valik on tohutult lai, on kapselkohvimasin ainuke masin, mis võimaldab igal valmituskorral juua just sinule sobivat kohvisorti.

#2 Milline on parim kohvimasin?

„Parim kohvimasin on mugav kohvimasin!“ on reegel, mida siinkohal küll iga kohvisõber järgida võiks.

Kui vajad mugavust, siis vali masin, mis valmistab kohvi ühe nupuvajutusega

Sellest lähtuvalt tunnegi kohvimasinat ostes huvi selle vastu, kas masin valmistab sulle meelepärase piimaga kohvijoogi ühe nupuvajutusega või pead kohvi ja piima valmistama eri nuppe kasutades. Viimane lahendus on märgatavalt aeganõudvam.

Poolautomaatsed espressomasinad võimaldava sul samas aga tervet kohvi valmistamise protsessi otsast lõpuni ise kontrollida ja see võimaldab sul oma barista oskusi tublisti täiendada.

Kui tihti toimub kohvimasina tühjendamine ja täitmine?

Üks olulisemaid mugavusaspekte on kohvimasina täitmine ja tühjendamine. Seetõttu uuri ka seda kui sageli masin kohviubade konteineri ja veeanuma täitmist või kohvipaksusahtli tühjendamist küsib.

Samas on ka masinaid, mis ei ole nii targad, et tühjendamisest märku anda ja seega peab omanik ise seda piilumas käima.

Kas eelistad automaatselt piima vahustavat masinat või soovid ise aurutoruga ja käsitsi piima vahustada?

Mõnel masinal tuleb ise piima vahustada, mõni teeb seda ise – puhas mugavuse küsimus. Ideaalis võiks enne valiku tegemist masinat ja selle mugavusi ka reaalselt katsuda saada ja sama masinaga tehtud kohvi maitsta.

Meie toodete valikust leiad nii täisautomaatseid espressomasinaid (mis teevad kõik töö ära ühe nupuvajutusega) kui ka poolautomaatseid masinaid, mis võimaldavad sul ennast täieliku baristana tunda.

#3 Kui palju on kohvimasina kasutajaid ja kui palju kohvi päevas tarbitakse?

Nimelt, kohvimasinate valmistajad toodavad kohvimasinaid erineva kasutusvõimsusega ja seetõttu on oluline teada kasutajate arvu ja ligilähedast kohvide valmistamise kogust päevas.

Seega, kui jutt käib sellest, millist kohvimasinat osta, siis tuleks mõelda ka sellele kui palju kohvi päevas või kuus tarbitakse. Kuivõrd üldjuhul mitte keegi ei osta kohvimasinat kaheks-kolmeks aastaks, siis tuleks sellele välja uuritud arvule lisada veel ka ressursivaru.

Pigem osta suurema ressursiga kohvimasin

Investeerides uude kohvilahendusse paljudeks aastateks on tark tegu hankida suurema ressursiga kohvimasin. Taolise masina hooldusele kulub vähem vahendeid ja eluiga on samuti pikem.

Väldi kodukasutusse mõeldud kohvimasinat

Kindlasti ei tasu kontorisse ja kohvikusse osta odavat kodukasutusse mõeldud kohvimasinat kuna nende ressurss on mõeldud kuni 10 kohvi valmistamiseks päevas ja tehniliste probleemide ilmnedes ei pruugi ettevõttesse ostetud masinale garantiitingimused laieneda.

#4 Kui lihtne või kulukas on kohvimasina hooldus?

Kõige vähem hooldust nõuab kapselkohvimasin sest sellel puudub nii kohviveski, kohviõlide eemaldamist nõudev kohvipress kui kohvipuru sahtel.

Eestis on vee kvaliteet väga kõikuv ja sageli rikas katlakivi kahjustusi põhjustavate soolade/mineraalide poolest ning seetõttu on veefiltri kasutamine kohvimasina puhul väga oluline.

Suure kasutusintensiivsuse puhul eelista veefiltri kasutamist võimaldavat kohvimasinat

Juhul kui on näha, et kohvimasinat hakatakse intensiivselt kasutama, siis tasub eelistada kohvimasinat, mis võimaldab veefiltri kasutamist ja mis annab märku ka filtri vahetamise vajadusest.

Hooldustehnikud näevad masinaid lahti võttes selget vahet, kas filtreid on regulaarselt vahetatud või mitte ja paratamatult nõuavad rohkem hooldust filtrit mitte kasutavad masinad.

Uuri, kas masinale on sisse ehitatud loputus- ja puhastusprogramm

Kui teed alles eeltööd ja uurid, millist kohvimasinat osta, siis tunne huvi ja nende küsimuste vastu:

  • kui tihti tuleb masinat hooldada,
  • kui palju selleks kulub aega ,
  • kui kulukad on sellele konkreetsele masinale sobivad puhastusvahendid.

Enamus automaatsetele espressomasinatele on sisse ehitatud loputus- ja puhastusprogramm, mis lihtsustab masina eest hoolitsemist.

Suurema võimusega nn superautomaatsed kohvimasinad omavad tihti kasutaja tegevust veel oluliselt lihtsustavat täishooldus puhastusprogrammi, mille käivitamise järel võid rahulikult koju minna kuna masin peseb ennast ise.

Kui kohvimasina kasutajaid on palju (näiteks 50+ või 100+ kasutajat), siis vali masin, mis töötab veeühendusega ja jääkvee suunamise võimalusega otse kanalisatsiooni

Suurele hulgale kasutajatele vali võimalusel kiirelt kohvi valmistav „superautomaatne“ masin, mis töötab veeühendusega ja jääkvee suunamise võimalusega otse kanalisatsiooni või masina aluskappi pidetud kogumisnõusse.

Päikesekohvi rikkalikust valikust leiad Saksa ja Šveitsi tootjate minimaalse hooldus vajadusega kohvimasinaid.

#5 Kas kohvimasina hooldusvahendid on kättesaadaval?

Kohvimasina puhtus on otseselt seotud kohvi maitseomadustega ja kohvimasina elueaga, aga paraku ei ole hooldust mitte vajavaid kohvimasinaid inimkond veel leiutanud.

Kohvimasinaid tuleb puhastada selleks ette nähtud ja välja töötatud vahenditega ja seetõttu küsi masinat valides müüjalt ka vastavate puhastusvahendite hinda ja kättesaadavust.

Unusta nutikad kodused lahendused nagu sidrunhape, äädikas ja sooda sest need vahendid ei käi kokku ei kohvimasina süsteemide ega kohvi maitsega. Selleks, et kohvimasina hooldus korrektselt käiks, soovitan meie blogist lugeda veel ka postitust „Kohvimasina hooldus – kõik, mida selle kohta teadma peaksid“

#6 Milline on pakutava kohvimasina garantiiaeg?

Mis saab siis, kui kohvimasinat kasutades tekib tehnilisi küsimusi või muresid? Oluline, et masina omanik ei jääks murega üksi ja tal oleks kuskile pöörduda. Seetõttu vali masinat ostes pigem professionaalne kohvimasin müüjalt, kes juba aastaid tegutsenud ja kelle abi on kiiresti saadaval.

Soovitatav on huvi tunda kas sinu valitud kohvimasinal on vaid tehase garantii või saab osta lisagarantiid.

Päikesekohv pakub aastatesse ulatuvat lisagarantiid ka kohviostu lepinguga. Paljud kliendid on valinud koostöölepingu just põhjusel, et nii saab kohvioad ja professionaalse tehnilise abi ühest ja samast ettevõttest.

#7 Kas kohvimasinaga saab kohapeal tutvuda?

Ära osta põrsast kotis ja tutvu ostetava kohvimasinaga põhjalikult! Kui Sa ei ole kindel, millist kohvimasinat osta, siis leia aega temaga silmast-silma kohtumiseks. Võta kaasa oma sõbrad ja kolleegid ning tule Päikesekohvi müügisalongi, kus on väljas rikkalik kohvimasinate valik, mida:

  • saad oma käega katsuda,
  • proovida valmistada kohvi ja degusteerida erinevaid kohvisorte

Küsi müügiesindaja käest kõik küsimused enne ostu sooritamist ja ta on kindlasti abiks just sinu ootustele ja vajadustele vastava kohvimasina valikul.

#8 Milline on hea kohvimasina hind?

Hea masin maksab palju ja kohvimasina hind sõltub mitmest erinevast tegurist. Neist peamised tegurid on:

  • kohvimasina võimsus,
  • kohvimasina kasutusmugavus ja funktsioonide rohkus.

Kõige soodsamad ja alati värsket kohvi pakkuvate kapselkohvimasinate hinnad jäävad 50 – 200eur vahele.

Soodsamad professionaalsed automaatsed espressomasinad kasutamiseks 10-30 töötajale ja kohvide valmistuskogusega 20-60 tassini päevas jäävad hinnavahemikku 900-1900€

Oluliselt kiiremalt kohvi valmistavad superautomaadid 30+, 50+ jne töötajale ja kohvide valmistuskogusega 100+, 200+ jne algavad hindadega 3500€.

Kokkuvõtteks: Millist kohvimasinat osta?

Enne kohvimasina ostmist võiks läbi mõelda:

  • Kus ja kui palju masinat kasutatakse?
  • Millised on kohvijookide eelistused?
  • Milline on eelarve masina ostuks?

Mõtle kohvimasinat ostes pikas perspektiivis ja ära tee allahindlusi.

Tulevikku investeerides vali töökindel kohvimasin, mis pakub sulle kohvinaudingut pikkadeks aastateks ega nõua pidevat tähelepanu hoolduseks.

Vali usaldusväärne müügijärgse teeninduse partner kellele on kogemused ja kellele saad loota ka aastaid peale kohvimasina ostmist.

Kõik Päikesekohvi pakutavad kohvimasinad leiad siit »